(Do użytku wewnętrznego )

XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2024 rok

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Święto Św. Marii Magdaleny we wtorek Św. Brygidy Z Patronki Europy we środę Św. Kingi Dz, we czwartek Św. Jakuba Ap.w piątek Św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej.
  2. 25 lipca wypada dawne wspomnienie Św. Krzysztofa dlatego dzisiaj po Mszy Św. o godz 9.00 i 10.30 poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji jest zbierana składka do puszek na pojazdy dla misjonarzy przekazywana przez MIVA POLSKA.
  3. Dzisiaj trzecia niedziela lipca , składka inwestycyjna przeznaczona na nowe ławki do kościoła. Informuję wszystkich parafian ,że w tym tygodniu zakończymy odbudowę muru przy cmentarzu . W minionym tygodniu była komisja konserwatorska i zwróciła uwagę aby wycinać tuje posadzone przy murze. By posadzić jakieś drzewo czy wybudować pomnik na tej zabytkowej części cmentarza trzeba postarać się o ich zgodę. Dlatego tuje przy murze proszę o wycięcie bo jest to niezgodne z prawem  a tuje gromadzą wilgoć i niszą zabytkowy mur cmentarza.
  4.  Zapraszamy do udziału w 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
  5. Bóg zapłać osobom za sprzątanie kościoła, sanitariatów w minionym tygodniu i za ofiarę na kwiaty, a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom :
  • poniedziałek 22.07.2024. godz 900
  • Palcar Mirosław