Schola

„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”

Święty Augustyn

Schola przy parafii działa już od wielu lat. Od 2007 roku, prowadzona była przez Patrycję Bobulę. Jest to grupa ludzi, którzy dzięki wspólnej pracy tworzą niesamowitą oprawę liturgii. I to zarówno w niedziele, jak i podczas świąt. Piękna muzyka renesansowych mistrzów, współczesnych kompozytorów, a także naszych przyjaciół, łączy się z tekstami zaczerpniętymi z Psalmów czy starożytnych pism chrześcijańskich. Dzięki różnorodności tych pieśni tworzymy przeróżne nastroje mszy świętej, od radosnego do całkowicie kontemplacyjnego.

Ale Schola to nie tylko samo śpiewanie. To także wspólnie spędzany czas, wyjazdy, zabawa. Schola w naszej parafii zajmuje się również prowadzeniem czuwań np. przy grobie pańskim. Nasza schola, to także grupa niezłych zapaleńców. Wiele razy zostajemy po próbach, żeby coś jeszcze pośpiewać. Przez czas swej działalności schola wpisała się w obraz parafii. Od września 2017 r. scholę prowadzi Sylwia Łącka .

Skład scholi:

22. Basia Jasionowicz

23. Maciej Marciniec

Opiekunem scholi jest ks. Rafał Majerski

Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 15:00 na wikarówce. Jeśli chcesz dołączyć do scholi przyjdź na spotkanie.

ZAPRASZAMY .

Napisane przez Administrator, dnia 2011-09-12 o godzinie 15:56:59