XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019 rok

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Korneliusza P i Cypriana B,w piątek Andrzeja Kim i towarzyszy w sobotę Św. Mateusza Ap.We środę Święto Św. Stanisława Kostki Z, Patrona Polskiej Młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 kandydatów do bierzmowania na wręczenie modlitewników.Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy wieczornej.

2. W dniach 15 - 21 09, obchodzimy IX Tydzień Wychowania, pod hasłem “ Nauczycielu, gdzie mieszkasz”.Modlimy się w tych dniach za nauczycieli, dzieci i młodzież ,a w piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. Na przyszłą niedzielę o 1030 będzie Msza Św. w 75 rocznice  za pomordowanych żołnierzy AK z Toków, Gorzyc i Nowego Żmigrodu, po niej podejdziemy na cmentarz parafialny i przy pomniku poległych, odśpiewamy: hymn państwowy, będzie apel poległych ,ceremonia składania wieńców,okolicznościowe przemówienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za poległych.

4. Caritas diecezjalny organizuje akcję “ kromka chleba dla sąsiada” Dlatego w dniach 20 i 21 września ( piątek, sobota) w “ Biedronce” będzie nasz parafialny i szkolny caritas zbierał produkty żywnościowe które potem zostaną rozprowadzone dla potrzebujących. Zachęcam wszystkich parafian i nie tylko do włączenia się w tą akcję.

5. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca września składka inwestycyjna na chłodnię do kościoła na naszym cmentarzu.Zostało w ostatnim czasie wykonane zadaszenie (ponad 100 m2) nad boksami na śmieci.Słowa wdzięczności kieruję pod adresem pana Stanisława Glazer wraz z pracownikami za wykonanie konstrukcji i pokrycia blachą oraz wobec pana Jana Kurczaba za prace spawalnicze.Wszystkim pracującym, ofiarodawcom materiałów  i panu sołtysowi z Mytarki panu Bębnowi, składam serdeczne .Bóg zapłać.

6. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na radio VIA.

7. Bóg zapłać paniom za sprzątanie kościoła, sanitariatów w minionym tygodniu i za ofiarę na kwiaty, a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom :

• poniedziałek 16.09.  godz 9:00

• Świątek Maria

• Osika Janina

• Rogowska Anna

• Buczyńska Dorota

• sobota 21.09.2019 , godz 9:00

• Suchan Mariola

• Kowalska Maria

• Madej Anna

• Gaworowska Zdzisława

Proszę aby każda rodzina w parafii poczuwała  się do dbałości o czystość kościoła i sanitariatów. Jeśli ktoś nie może albo nie chce posprzątać kościoła to może sobie zapłacić i wynająć osobę którą wskaże Pan kościelny.Proszę aby nikt z parafii nie zwalniał się z tego obowiązku.

Intencje Mszy świętych

16-22 września 2019

dzień

godzina

+ Stanisław Majewski – od sąsiadów

+ Maria Zdebik – 1 r. śmierci, od córki z rodziną

+ Irena Rak – od Klimczaków

+ Bronisławę, Stanisław i + z Rodziny

1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 50-lecia ślubu

2. + Janina Rak – 30 dzień po śmierci, od siostrzenicy z rodziną

18:00

O zdrowie, błogosławieństwo Boże, światło Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej i św. Stanisława Kostki dla ks. Proboszcza – w dniu imienin

7:00

Dziękczynna za ocalenie dzieci z wypadku

+ Jan Stopa – 4 r. śmierci

+ Stanisław i Karolina Śmiech – 35 r. śmierci

+ Józef Olszyna, + Rodzice i Rodzeństwo

+ Zbigniew Łodziński – 4 r. śmierci

18:00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata dla Marii z okazji 60 r. urodzin, od dzieci i wnuków

25 Niedziela

zwykła

7:30

+ Józef, Julia, Elżbieta Olszyna

9:00

+ Krystyna Nowak

10:30

1. + Paweł, Zdzisław i Michalina Stopa – w r. śmierci

2. W 75 r. śmierci Partyzantów z Toków, Gorzyc i Nowego Żmigrodu pomordowanych przez Niemców

17:00

Za Parafian

Ks.Bogusław Babiarz odprawia w Rzeszowie msze święte za :

Od 19.09.2019 do 21.09.2019 i w dniach 23.09.2019 do 04.10.2019 r. za śp. Józefa Cyran

Są to intencje zamówione przez uczestników pogrzebu.