(Do użytku wewnętrznego )

 XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020 rok

 1. W tym tygodniu w piątek Św. Tomasza Apostoła.

2. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej 

parafii odpust. Msze Św. 7,30;9,00;11,00;17,00. Uroczysta suma odpustowa o godz 11,00.Będą na niej prymicje ks.neoprezbitera Szymona Kłaka, który w Wielkim Poście głosił kazania pasyjne w naszej parafii.Zapraszam na te prymicje i specjalne błogosławieństwo ks. prymicjanta oraz pamiątkowe obrazki.Po Mszy Św. procesja wokół kościoła. Proszę o zabranie baldachimu, chorągwi, panie zapraszamy w strojach ludowych do niesienia obrazów, zapraszam małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami oraz dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.Jednocześnie przypominam o ostrożności.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota 

miesiąca lipca. Spowiedź w piątek od godz :17,00.W sobotę od godz 9.00, odwiedzimy chorych,a na przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.Przypominam dzieciom i młodzieży ,aby w stanie łaski uświęcającej rozpoczynać czas wakacji, można do tego wykorzystać pierwszy piątek miesiąca.

4. Rozpoczął się czas urlopów i wakacyjnego wypoczynku, 

przypominamy, że Msza Św. w tym okresie tylko w godzinach porannych, kancelaria parafialna tylko po porannej Mszy Św. 5. W minionym tygodniu była składka inwestycyjna.Bardzo 

serdecznie dziękuję wszystkim parafianom którzy materialnie wspierają naszą parafię i dzięki nim trwają prace przy budynku wikarówki i plebanii. Bóg zapłać.

6. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich 

poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na przyszłą niedzielę 5 lipca 2020r. Zebrane ofiary będą przekazane na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej. 

7. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panom Dawidowi 

Gołębiowskiemu- Bugno, Stanisławowi, Janusowi, Jackowi Lewickiemu i Łukaszowi Lewickiemu ,którzy w minionym tygodniu przez 5 dni nieodpłatnie pracowali przy zrobieniu kostki przed wikarówką i za plebanią . Bóg zapłać.

 8. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i sanitariatów w tym 

tygodniu oraz za ofiarę na kwiaty a troskę o czystość powierzamy osobom: - wtorek 30.06. godz 9:00 

● Wielgosz Dominika 

● Frączek Małgorzata 

● Dereń Andrzej 

● Cichoń Stefania

- sobota 4.07. godz 9:00 

● Frankiewicz Barbara 

● Nawracaj Alicja 

● Bal Anna 

● Siwińska Irena

Intencje Mszy świętych

29 czerwca – 5 lipca 2020

dzień

godzina

Treść

Poniedziałek

Piotra i Pawła

29 VI

7:30

+ Paweł Piekuś – z okazji imienin

 

9:00

+ Władysławę Ciomcia – 2 r. śmierci

11:00

Za Parafian

17:00

+ Stanisław Kasprzyk – od syna Mateusza

Wtorek

30 VI

7:00

1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Haliny z okazji 80 r. urodzin oraz imienin

2. + Irena Bal - od Danuty z synem Jackiem


O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w codziennym życiu dla Rodziny

Środa

1 VII

7:00

1.+ Władysław i Maria Kuzneccy – rocznicowa 

2. + Irena Bal - od siostrzeńca Bogusława z rodziną


+ Stanisław Kasprzyk – od siostry Janiny z Mytarki

I Czwartek 

2 VII

7:00

1. + Marian Dziedziak – 2 r. śmierci 

2. + Irena Bal - od rodziny Marchewków


+ Stanisław Kasprzyk – od brata Romana z rodziną

I Piątek

3 VII

7:00

1. + Wojciech, Maria Marchewka i + Dziadkowie

2. + Irena Bal - od Heleny Koedyś

18:00

O błogosławieństwo Boże dla Moniki i Pawła Nadymusów – w 3 r. ślubu

I Sobota

4 VII

7:00

1.+ Mieczysław Kmiecik – od syna Zbigniewa z dziećmi i wnukami

2. + Irena Bal - od chrześniaka bogdana Bal z rodziną

18:00

Wynagradzająca za grzechy Narodu Polskiego z prośbą o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz wypełnienie Jasnogórskich ślubów Narodu i opiekę Matki Bożej nad naszą Ojczyzną

14 Niedziela 

zwykła

5 VII

7:30

+ Czesław Basista – rocznicowa

9:00

+ Karol i Anna Pijor, + rodzeństwo: Stanisławę, Józef, Maria

10:30

+ Józef Gaworowski – 26 r. śmierci

17:00

Za Parafian


Druk pochylony = Msza św. odprawiana poza parafią

 

W dniach 26.06 do 06.07.2020 ks. Bogusław Babiarz odprawia w Rzeszowie msze święte za śp. Stanisławę Jaracz 11 mszy świętych.
W dniach 02.07 do 13.07,2020 ks.Jacek Marchewka odprawia w Sandomierzu msze święte za śp. Krzysztofa Świerczyńskiego 12 mszy świętych, a w dniach 14.07 do 31.07.2020 r. za sp/ Marię Turek 18 mszy świętych
Są to msze święte od uczestników pogrzebu.

L. dz. 459/2020                                                             Rzeszów, 30.05.2020 r.


KOMUNIKAT DODATKOWY KURII 

W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:

  1. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby. 

  2. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.Zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

  3. Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.

  4. Od 31 maja br. można przywrócić sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.

  5. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca


L