(Do użytku wewnętrznego )

II Niedziela Zwykła - 16.01.2022 rok

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w środę Uroczystość Józefa Sebastiana Pelczara - głównego patrona naszej diecezji w piątek Św. Agnieszki DzM

2. Spotkania w tym tygodniu , kandydaci do bierzmowania we wtorek po Mszy Św. wieczornej

3. W minioną niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Ustalono, że należy oddzielić utrzymanie cmentarza od kosztów utrzymania parafii bo spora grupa osób ma groby na naszym cmentarzy ,a utrzymują go tylko chodzacy do kościoła

parafianie.Na koszty cmentarza składają się :comiesieczny wywóz śmieci, koszenie trawy, jesienna zbiórka gałęzi i liści, woda, prąd w kaplicy, podatek, bieżące naprawy np. wycinka drzew. Dlatego proszę aby każdy kto ma grób na cmentarzu wpłacił przez internet albo w banku 100 zł na cały rok na cmentarny rachunek : 77 1240 2337 1111 0011 1088 1813.Numer ten podany jest na stronie parafialnej, na tablicy ogłoszeń na cmentarzu oraz przyjdzie do waszych domów. Wpłacając proszę napisać od kogo jest wpłata i za jaki grób czyli imię i nazwisko zmarłego które jest na tablicy nagrobnej.Brak wpłaty będzie oznaczał ,że można dany nagrobek rozebrać i w tym miejscu pochować kogoś innego.Ponadto na ten cel będzie zbierana składka na pogrzebach.

4. Z Radą Parafialną ustalono również, że poddamy renowacji ołtarz główny ( 499 000 zł) Czas trwania renowacji będzie zależał od zebranych środków. Obecnie trwa remont wikarówki , jest zmieniane grzanie ciepłej wody, będą panele fotowoltaiczne, będą rolety zewnętrzne na budynku, po zimie będzie wymiana centralnego ogrzewania i przewodów elektrycznych. Obok plebani prowadzone będą prace przy magazynach. Dziękuję bardzo serdecznie Panu Dawidowi Gołębiowskiemu - Bugno, Jackowi Lewickiemu i Andrzejowi Gołębiowskiemu za wykonanie w minionym czasie wylewki w budynku za plebanią. Bóg zapłać.

5. Dzisiaj trzecia niedziela stycznia składka inwestycyjna na zapłacenie za ogrzewanie gazowe kościoła w zimie

6. W zachrystii są jeszcze albumy z 30- lecia diecezji zachęcamy do zakupu. Parafia przekazała do odprawienia 36 intencji za śp. Marie Mrugał do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczecinie, są to intencje od uczestników pogrzebu. Termin odprawiania na stronie tej parafii.

7. Bóg zapłać paniom za sprzątanie kościoła, sanitariatów w minionym tygodniu i za ofiarę na kwiaty, a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom :

- poniedziałek 17.01.2022. godz 9:00

Data Dorota

Kutrzeba Barbara

Pyzik Jolanta

● Gronek Elżbieta

- sobota 22.01. 2022 godz 9,00

Gronek Anita

Pyzik Kornelia

Miśkowicz Małgorzata

● Marchewka Irena

Przypominam, że w kościele przez cały czas trwania pandemi obowiązuje zakładanie maseczek.

W imieniu Scholi Parafialnej proszę przekazać wszystkim Parafianom oraz ludziom dobrej woli spoza naii serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie materialne podczas rozprowadzania naszej debiutanckiej płyty. Dzięki Waszej hojności udało nam się uzbierać kwotę, która będzie przeznaczona na nasze wspólne wyjazdy do Sandomierza oraz na weekendowe rekolekcje w Desznicy. Jeszcze raz składamy podziękowania za każdą złotówkę i dobre słowo. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie za wszystkich, którzy pomagają nam w ciągłym rozwoju.

Sylwia Łącka

Parafia przekazała do odprawienia Ks.Jackowi Marchewce następujące intencje + Marian Chojecki - 6. 09 do 14 stycznia, + Stanisław Rychlicki - 5. 15 do 19 stycznia, + Jan Mrugał- 35. 20. 01 do 23.02, + Andrzej Kurczaba - 24. 24.02 do23.03, oraz 30 intencji za śp.Marie Kopyta 09.01 do 07.02 2022.

Ks. Edwardowi Walczykowi + Jan Przybyłowski 69.  W grudniu 2021r. w następujących dniach 3, 4. 5, 7. 9. 10, 11, 14, 15. 16, 18, 19, 21, 23, 28, oraz od 16.01 do 10.03.2022 oprócz niedziel i poniedziałków.

Parafia przekazała do odprawienia 43 intencje za śp.Edwarda Źrebiec księdzu Arturowi Zajchowskiemu z parafi św. Antoniego w Jaśle.

Parafia przekazała do odprawienia ks. Bogusławowi Babiarzowi następujące intencje: za śp.Andrzeja Dereń 16 w dniach 16 do 31.01.2022, Zdzisław Przybyłowski 17, Zbysław Klimczak 19.

Parafia przekazała do odprawienia 36 intencji za śp. Marie Mrugał do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szczecinie w tym gregorianka od 04.03.2022 do 02.04.2022 r. a pozostałe 6 intencji w wolnym terminie. Terminy będą podane na stronie internetowej tej parafii.

Wszystkie powyższe intencje są od uczestników pogrzebu.

Intencje pozostałe na stronie głównej parafii.

W dniach 01.01,2022 do 30.01.2022 r. w parafi św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szczecinie są odprawiane msze święte gregoriańskie za śp. Jana Mrugał, intencja od żony i córek z rodzinami.