XI Niedziela Zwykła - 17.06.2018 rok

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w czwartek wsp. Św. Alojzego Gonzagi Z., w przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. tu w kościele o godz 800. Serdecznie zapraszam dzieci , młodzież, rodziców , nauczycieli i pracowników szkoły na dziękczynienie za czas szkolny z prośbą o bł. Boże na czas wakacji.

3. Zaproszenie na 41 pielgrzymką do Częstochowy( przeczytać list biskupa).

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VII i II gimnazjum, która w przyszłym roku szkolnym będzie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.Proszę na to spotkanie przynieść uzupełnione indeksy.

5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy dzieci i młodzież z grup parafialnych (schola, ministranci, lektorzy, KSM) na przedwakacyjne spotkanie przy grillu na wikarówkę.W tym dniu zapraszamy serdecznie na nowennę do bł. Władysława Findysza.

6. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela czerwca, składka inwestycyjna na zabiegi pielęgnacyjne drzew na cmentarzu.W pobliżu muru cmentarza dokonano pielęgnacji drzew, czekamy jednocześnie na pozytywną decyzję wycięcia kolejnych. Ofiary które dzisiaj składacie pójdą właśnie na ten cel. Jednocześnie trwają prace przy zrobieniu betonowych kontenerów na segregowane śmieci .Prace będą wykonywane w tym tygodniu i następne składki inwestycyjne będą na ten cel.

7. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę w dniach 1-2 lipiec.  Można zapisywać się w zachrystii.

8. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej oraz książki pt” Kościelne dzieje Nowego Żmigrodu w okresie przynależności do diecezji przemyskiej obrządku łacińskiego ( 1805 - 1992)” Ks. Sławomira Zycha.Cena książki to 40 zł. Jest do nabycia w zachrystii.

9. Bóg zapłać paniom za sprzątanie kościoła, sanitariatów w minionym tygodniu i za ofiarę na kwiaty, a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom :

• sobota godz 9:00

+ Rozalia, Tomasz

22.06.

700

Msza św. dziękczynna w rocznicę nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej oraz o potrzebne łaski na każdy dzień życia

800

Msza św. dziękczynna za szczęśliwie przeżyty rok szkolny z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji

+ Katarzyna Rak – 6 rocznica śmierci

+ Roman Rak

23.06.

+ Stanisława Jezierska – 3 rocznica śmierci

+ Jan Bobula – int. imieninowa

24.06.

730

+ Jan Stopa – int. imieninowa

900

+ Jan, Władysława Smyka – int. imieninowa

1030

+ Wanda, Władysław Rzońcowie – int. imieninowa od córki z rodziną

1700

Pro populo ( za wszystkich parafian)

Ks.Jacek Marchewka odprwia w Sandomierzu  msze św.

08.06 d0 20.06.2018 r. za śp. Władysławę Kopyta

Ks.Krzysztof Tyburowski odprawi w Rzeszowie msze święte gregoriańskie za śp. Czesława Sajdaka

w dniach od 20.06. do19.07.2018 r.

Ks.Bogusław Babiarz odprawia w Rzeszowie msze. św. za śp.Małgorzatę Merchwa w dniach 13-22.06.208 r.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im  świeci  na wieki wieków amen.