(Do użytku wewnętrznego )

II Niedziela Zwykła - Uroczystość JS Pelczara - 19.01.2020 rok

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość JS Pelczara Głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej a w tygodniu wspominamy we wtorek Św. Agnieszki DzM,w piątek Św. Franciszka Salezego.BD w sobotę Świeto Nawrócenie Św. Pawła Ap.

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela stycznia składka inwestycyjna na opłacenie faktur za ogrzewanie kościoła gazem w zimie. Za tydzień składka na zapłacenie ubezpieczenia kościoła w 2020 roku.

3. Pragnę poinformować że w minionym tygodniu parafia zapłaciła 2488 zł  za wywóz 5 ton i 38 kg śmieci z okresu listopada i grudnia 2019. Jeszcze raz proszę o dokładne segregowanie śmieci na cmentarzu, a kto może to niech zabiera z grobów śmieci do domu.Wynosząc śmieci z grobów do domu to tak jakbyśmy wrzucali ofiarę na niedzielną składkę bo za ich wywóz parafia musi płacić ze składek. Tym którzy to rozumieją mówię. Bóg zapłać.

4. Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina, że sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia.Kominy, instalacje dymowe,spalinowe oraz wentylacje powinny być poddawane okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Jest to podstawowa zasada bezpieczeństwa zapobiegająca zaczadzeniom i pożarom oraz spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

5. W tym tygodniu Msze Św. rano z wyjątkiem środy 17,00 ( nowenna do MBNP ) i czwartku 17,00    ( nowenna do bł. Władysława Findysza ) We środę i czwartek Mszy o 7,00 nie będzie.

6. W gablocie kościoła są wywieszone zapowiedzi przedślubne.

1. Bóg zapłać paniom za sprzątanie kościoła, sanitariatów w minionym tygodniu i za ofiarę na kwiaty, a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom :

• poniedziałek 20.01.2020. godz 9,00

III Niedziela zwykła

26 I

7:30

Dziękczynna za 25 lat posługi Organisty w parafii z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata za wstawiennictwem bł. ks. Władysława Findysza.

9:00

+ Maria, Stanisław Suscy – z okazji urodzin, + Helena i Józef

10:30

+ Grzegorz Konop – 1 r. śmierci, + Julia i Czesław

Za Parafian

druk pochylony = Msza św. odprawiana poza parafią

Ks. Jacek Marchewka odprawi w Sandomierzu następujące msze święte: od 05 do 10 stycznia i od 13 do 18 stycznia 2020 r. za śp. Stanisława Majewskiego /12 intencji/,
a od 20 stycznia do 4 lutego za śp.Janusza Białogłowicza /16 intencji/.
Są to intencje od uczestników pogrzebu.