(Do użytku wewnętrznego )

XXV -Niedziela Zwykła - 20.09.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Święto Św. Mateusza Ap.we środę Św. Pio z Pietrelciny K.

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować władzom gminnym , strażakom z Mytarzy i tym wszystkim którzy zorganizowali w miniony poniedziałek “drogę krzyżową na Trzy Krzyże.” Bóg zapłać.

3. We środę zapraszamy serdecznie na nowennę do MBNP i bł. Wł. Findysza

4. Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zarządziła zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Zbiórka ta będzie na przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach w Polsce.

5. Dzisiaj trzecia niedziela września składka inwestycyjna na ławki bez oparć do kaplicy na cmentarzu.

6. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i sanitariatów w tym tygodniu oraz za ofiarę na kwiaty a troskę o czystość w naszej świątyni powierzamy osobom:

- poniedziałek 21.09. godz 9:00

● Grzywacz Elżbieta

● Brożyna Teresa

● Wyżkiewicz Halina

● Lejks Zdzisław

- sobota 26.09. godz 9:00

● Łaska Aneta

● Chochołek Krystyna

● Kmiecik Lucyna

● Konop Krystyna

Intencje Mszy świętych

21 – 20 września 2020

dzień

godzina

21 IX

7:00

1. + Wanda i Stefan Leśniowscy – rocznicowa 2.śp. Florian Szostak od córki Anity z ridziną.

+ Czesław Świątek – 29 r. śmierci i Balbina

22 IX

1. + Józef, Kunegunda i Michał Grzywacz 2.śp. Florian Szostak od syna Tomasza

+ Beata Nowak – 3 r. śmierci

23 IX

7:00

1. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i św. o. Pio dla Zofii 2. śp. Florian Szostak od brata z żoną i rodziną

+ Jan Trybus

24 IX

+ Stanisław i Karolina Śmiech

+ Jan i Janina

25 IX

+ Stanisławę i Paweł Madej

+ Ryszard Średniewski – od rodziny Zych

26 IX

+ Ryszard Średniewski – od rodziny Strzępków

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Magdaleny z okazji 35 r. urodzin

26 Niedziela zwykła

27 IX

7:30

+ Stanisław Potera – 20 r. śmierci

9:00

+ Jerzy Suski – od pracowników Jafar

10:30

+ Michalina i Helena – z okazji imienin

17:00

Za Parafian

Są to msze święte od uczestników pogrzebu.

L. dz. 459/2020                                                             Rzeszów, 30.05.2020 r.

KOMUNIKAT DODATKOWY KURII

W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:

1. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.

2. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.Zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

3. Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.

4. Od 31 maja br. można przywrócić sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.

5. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca

L